Arcibiskupství, 19.00

Místo konání:
Čas: 19:00
Vstupenky objednávejte ještě dnes pomocí tohoto formuláře

Účinkující: 

Marta Infante / mezzosoprán

Marta Infante / mezzosoprán
Mezzosopranistka Marta Infante se narodila v Lleidě ve Španělsku, kde studovala hru na klavír, violu a také zpěv. Svoje studium zpěvu prohloubila na Fakultě umění Ostravské univerzity. Je vyhledávanou interpretkou řady hudebních žánrů. Vystupovala proto již s Národním orchestrem Španělska, symfonickým orchestrem v Barceloně, orchestrem Nacionál de Catalunya a řadou dalších významných těles. Často účinkuje s písňovým repertoárem za doprovodu klavíru. Je i vyhledávanou interpretkou staré hudby. Vystupovala na mnoha světových festivalech v Belgii, Francii, Norsku,Švýcarsku, Egyptě, Sýrii, Jordánsku, Libanonu, v Jižní Americe i na festivalech v České republice.

Barokní soubor Vespres d´Arnadí / Španělsko

Vespres ďArnadí je barokní soubor, který byl založen v roce 2005. Název souboru připomíná koncerty, které pořádali významní šlechtici a měšťané v osmnáctém století ve večerních hodinách. Hráči hrají na dobové nástroje a jejich kopie a pracují s dobovými hudebními prameny. Soubor vystupuje na významných hudebních festivalech ve Španělsku a Evropě. V současné době se těší podpoře katalánského ministerstva kultury a Institutu Ramón Llull. Natočil několik velice ceněných CD s hudbou vrcholného baroka

Dani Espasa / umělecký vedoucí, cembalo

Dani Espasa / umělecký vedoucí, cembalo
Klavírista a cembalista Dani Espasa je bezpochyby jedním z nejvšestrannějších interpretů staré hudby dneška. Studoval na konzervatoři v Tarragoně a Barceloně. Působil jako skladatel, klavírista a dirigent v divadelních a tanečních představeních i v televizi (Tv3). Spolupracoval s řadou významných hudebních osobností (Jordi Savall, Pedro Memelsdorff, J. P. Canhlac, Manfredo Kraemer). Účinkoval na prestižních hudebních festivalech a v koncertních sálech, jako je Concertgebouw Amsterdam, Carnegie Hall v New Yorku, Auditorio Nacional de Madrid, Barbican Centre v Londýně, Musikverein ve Vídni, Alte Oper Frankfurt). Od roku 2005 je hudebním ředitelem a zakládajícím členem souboru Vespres ďArnadí, barokního souboru, s nímž nahrál několik CD pro label Musiépoca.