chrám sv. Mořice, 19:00

Místo konání: Kostel svatého Mořice
Čas: 19:00
Vstupenky objednávejte ještě dnes pomocí tohoto formuláře

Účinkující: 

Koncertní sbor Permoník Karviná

Koncertní sbor Permoník Karviná
Koncertní sbor Permoník je pomyslným vrcholem Sborového studia Permoník. Sbor působí v Karviné od roku 1966, kdy jej založili manželé Eva a Ivan Šeinerovi. Eva Šeinerová zde působí dodnes jako jeho umělecká vedoucí. Prezidentem Sborového studia Permoník je Petr Kazík. Permoník je sborové těleso, kde v sedmi sborech zpívá na 250 zpěváků od dětí předškolního věku po dospělý smíšený sbor. Dramaturgii sboru ovlivňují čeští i zahraniční skladatelé, kterým často jejich skladby uvádějí v premiérách. Z českých skladatelů spolupracovali s Milanem Báchorkem, Iljou Hurníkem, Janem Jiráskem, Ivanou Loudovou, Otmarem Máchou, Janem Vičarem či Irenou Szurmanovou, ze zahraničních autorů jmenujme Igora Vitaljeviče Katájeva (Rusko), Ofera Ben-Amotse, Paula Salerniho (USA) a Masaru Kawasakiho (Japonsko). Koncertní sbor Permoník je častým účastníkem mezinárodních sborových soutěží a festivalů. Bravurní výkony jej dovedly na nejvýznamnější světová pódia. Zpíval v 15 zemích ve známých koncertních síních Evropy, Asie, Ameriky a Austrálie; na příklad v sále Kapely v Petrohradu, v Národní opeře ve Varšavě, v Koncertních sálech v Shizuoce a Fuji, dvakrát v newyorské Carnegie Hall nebo v Sydney Opera House. Nevynechal ani česká pódia mezinárodního významu, jako Dvořákovu síň v Rudolfinu nebo Smetanovu síň Obecního domu v Praze. Ve spolupráci s Českým rozhlasem Ostrava natočil 17 CD. K nejnovějším úspěchům patří Mezinárodní soutěž v Tokiu v roce 2018, kdy v silné konkurenci 59 sborů z celého světa Permoník získal 1. místo ve své kategorii, účastnil se Grand Prix a zároveň získal Cenu za nejlepší provedení povinné skladby současného japonského skladatele S. Aizawy. V roce 2019 získal cenu GRAND PRIX na VI. ročníku World Children and Youth Choral Championship v Petrohradě. Sbor bývá pravidelně hostem komorních a symfonických orchestrů, příjemným zpestřením je pro něj spolupráce s populárními zpěváky např. s Petrem Bendem či Evou Farnou, V prosinci letošního roku již potřetí vystoupí ve slavné Carnegie Hall v New Yorku.

Martina Juríková / sbormistryně

Martina Juríková / sbormistryně
Sbormistryní je od roku 2016 Martina Juríková. V Permoníku zpívala od dětství a později se s ním rozhodla spojit i svůj profesní život. Sólový zpěv a sborové dirigování vystudovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Ve studiu pokračovala na Fakultě umění Ostravské univerzity v pěvecké třídě Klemense Slowioczka a Elišky Pappové. V současnosti vyučuje na ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné sborový, sólový a komorní zpěv. Permoník pod jejím vedením hostoval na mnoha českých i zahraničních koncertech, festivalech a získal vynikající výsledky na sborových soutěžích (Lloret de Mar – Katalánsko 2017, Tokio – Japonsko 2018, Krakov - Polsko, Petrohrad – Rusko 2019).

Mužský komorní sbor Permoník

Mužský komorní sbor Permoník
Mužský komorní sbor Permoník vznikl v roce 2013 z bývalých členů Koncertního sboru Permoník. Navštěvují jej mladí muži ve věku cca od 14 let. Kromě samostatných koncertů vystupuje často spolu s Koncertním sborem Permoník. Od roku 2016 jej vede Dominika Škrabalová. Přesto, že sbor vznikl teprve nedávno, podařilo se mu získat vítězství na mezinárodní soutěži Golden Voices of Montserrat a účastnit se světové sborové soutěže v jihokorejském Busanu. K největším úspěchům patří získání ceny GRAND PRIX v mezinárodní soutěži v Tbilisi v Gruzii v roce 2018 a 1. místo na mezinárodní soutěži CRACOVIA CANTAT v polském Krakově v roce 2019. Koncertoval v Německu, Polsku a Rakousku.

Dominika Škrabalová / sbormistryně

Dominika Škrabalová / sbormistryně
Sbormistryni a mezzosopranistku Dominiku Škrabalovou nasměrovalo na hudební dráhu celoživotní sepětí se Sborovým studiem Permoník. Mužský komorní sbor vede od roku 2016, v roce 2018 se pustila do práce s nově vzniklým Chlapeckým sborem Permoník.Na divadelní prkna se poprvé postavila v roce 2018 při provedení Kouzelné flétny (Třetí dáma) pod záštitou Operního studia Fakulty umění Ostravské univerzity. Hostuje v Národním divadle moravskoslezském, v únoru se představí i divákům Slezského divadla Opava v roli Maddaleny ve Verdiho Rigolettovi. Kromě toho absolvuje řadu koncertních vystoupení. Její velkou vášní je písňová tvorba 20. a 21. století. Několikrát vystoupila v oratorních dílech s Janáčkovým komorním orchestrem.