dóm sv. Václava, 19:00

Čas: 19:00
Vstupenky objednávejte ještě dnes pomocí tohoto formuláře

Účinkující: 

Michaela Šrůmová / soprán

Michaela Šrůmová
Sopranistka Michaela Šrůmová vystudovala sólový zpěv na pražské konzervatoři pod vedením Olgy Jirákové. Během studia absolvovala interpretační kurzy staré hudby ve Valticích na Moravě u Jamese Griffise. Po studiích se úspěšně zúčastnila Mezinárodní pěvecké soutěže E. Destinnové v Českých Budějovicích. Stala se pravidelným hostem Koncertního jednatelství FOK, s nímž se mimo jiné zúčastnila live nahrávky obnovené české premiéry Gluckovy opery Ezio v roli Císaře Valentiniána. Úspěšně ztvárnila roli kněžny Drahomíry ve světové premiéře Oratoria Svatý Václav skladatele Martina Kumžáka. Pravidelně navštěvuje renomované hudební festivaly po celé České republice, na nichž se představila na mnoha koncertech i operních představeních. V zahraničí pak koncertovala v Německu, Francii, Švédsku, Japonsku, Egyptě, Polsku a na Slovensku.

Ondřej Koplík / tenor

Ondřej Koplík / tenor
Tenorista Ondřej Koplík studoval na pražské AMU u Magdalény Hajóssyové, nadále se zdokonaluje pod vedením Matthiase Beutlicha v Drážďanech. V rodném Brně se stal členem operního sboru NdB (1998) a působil jako varhaník a sbormistr v bazilice Nanebevzetí Panny Marie (1993–2006). Účastnil se Rossiniho operního festivalu v italském Pesaru a interpretačních kurzů u Bruna de Simonea. Poté získal stálé angažmá v operním sboru Semperoper Dresden a od roku 2009 angažmá jako sólista opery v Moravském divadle Olomouc. V roce 2014 debutoval ve Státní opeře v inscenaci Pucciniho Bohémy (Parpignol), o rok později pak v pražském Národním divadle v Mozartově Kouzelné flétně (Monostatos) a Musorgského Borisi Godunovovi (Misail).

Jan Štáva / bas

Jan Štáva
Vystudoval  obor zpěv na  Janáčkově akademii múzických umění v Brně ( 2007-12)ve třídě doc. Zdeňka Šmukaře. Od ledna 2010 je členem Janáčkovy opery Národního -divadla v Brně. V roce 2011 debutoval v pražském Národním divadle rolí Osmina Únos ze serailu, kde působí jako stálý host. Pravidelně zpívá stěžejní basové role  v opeře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. V roli Kecala (Prodaná nevěsta) se také prezentoval při otevření Nového divadla v Plzni v sezoně 2014/15. V zahraničí působil mimo jiné v Opéra de Paris, v operních domech v Montpellier a Nantes/Angers opéra, dále v Opéra de Toulon (Alidoro v Rossiniho Popelce) či Opéra National de Lorraine v Nancy. Koncertně vystoupil s orchestry jako BBC Symphony Orchestra, Orchestre National de Lyon, Philharmonie Leipzig, Beethoven Orchestra Bonn, Radio Symphony Orchestra Hannover, Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie či Janáčkova filharmonie Ostrava. Hostuje na prestižních evropských festivalech (BBC Proms, Salzburger Festspiele, Pražské jaro, Smetanova Litomyšl). K jeho koncertnímu repertoáru patří i velká oratorní díla.

Ars Brunensis / sbor

Ars Brunensis
Ars Brunensis je smíšený pěvecký sbor, který je aktivní již skoro čtyři desítky let. Je ceněn pro svou vysokou uměleckou úroveň, především na poli interpretace hudebních děl období baroka. Činnost Ars Brunensis však nepokrývá pouze tuto oblast vážné hudby. Sbor se také podílí na realizacích projektů jiných hudebních žánrů, jako např. jazz, folklór, muzikál, alternativa apod. Ars Brunensis koncertuje pravidelně u nás i v cizině, je zván na hudební festivaly, spolupracuje s významnými soubory a umělci, divadly a kulturními institucemi v Česku i v zahraničí. Od roku 2000 je sbormistrem Dan Kalousek. V posledních letech účinkuje Ars Brunensis také v operních či muzikálových představeních. Sbor se podílel již na více než dvou desítkách CD nahrávek, řadu jeho vystoupení zaznamenal rozhlas nebo televize.