Husův sbor, 19.00 TV Noe

G. Kancheli: Amao Omi
J.Francaix : Petite quator /saxofony
Norman Luboff: Africká mše

Místo konání: Husův sbor
Čas: 19:00
Vstupenky objednávejte ještě dnes pomocí tohoto formuláře

Účinkující: 

Terézia Kružliaková/ mezzosoprán

Terézia Kružliaková/ mezzosoprán
Mezzosopranistka Terézia Kružliaková vystudovala zpěv na Konzervatoři Jána Levoslava Belly v Banské Bystrici ve třídě Dagmar Rohové-Boksové a na VŠMU v Bratislavě, kde ji vedla Zlatica Livorová. Vzdělání si dále rozšířila na mistrovských kurzech Reginy Resnik v italském městě Treviso. S úspěchem se zúčastnila domácích i mezinárodních soutěží. Získala např. 1. místo v juniorské kategorii na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech, je vítězkou I. kategorie Mezinárodní pěvecké soutěže Mikuláše Schneidera-Trnavského v Trnavě, v roce 2003 zvítězila v soutěži pořádané na památku polské umělkyně Ady Sari ve městě Nowy Sącz a následujícího roku v Mezinárodní soutěži Totti del Monte v Trevisu. Od roku 2003 je sólistkou Opery SND v Bratislavě. Hostuje i ve Státní opeře Praha a v Janáčkově opeře Národního divadla v Brně.

Saxofonový kvartet ATAM

(Alžběta Klasová, Tereza Novotná, Alžběta Kačmárová, Matěj Trojan)                                    Saxofonový kvartet ATAM je mezinárodní komorní těleso interpretující skladby napříč žánry i obdobími. Všichni členové pravidelně navštěvují workshopy českých, slovenských i zahraničních lektorů po celé Evropě. Českou a slovenskou sekci kvarteta svedly dohromady právě Mistrovské kurzy saxofonu a klarinetu v Ostravě v roce 2015. Přesně o rok později dozrála myšlenka na založení společného projektu a ATAM nazkoušel svou první skladbu - minimalistické Sculptures britského autora Timothyho Blinka. Kvarteto od svého založení pokračuje v tradici účasti na různých kurzech (v rámci Bratislavské Saxophobie 2016 poprvé vystoupilo na koncertě ve Slovenském rozhlase) a přes geografickou vzdálenost, která dělí jeho členy, aktivně zkouší a rozšiřuje svůj repertoár. Jeho název je odvozen od iniciál zakládajících členů.

Spevácky zbor Lúčnica

Spevácky zbor Lúčnica
Pěvecký sbor Lúčnica je součástí Uměleckého souboru Lúčnica už od jeho vzniku v roce 1948. Je pro něj typická vyspělá pěvecká technika, hlasová kultura a celkový charakteristický zvukový projev. Jeho výkony jsou vysoce hodnocené odbornou kritikou a setkávají se s velkým úspěchem i u širokého publika. Svoji uměleckou kariéru v tomto souboru začínaly leckteré hvězdy operního nebe kupř. Edita Gruberová, Lucia Poppová, Magdaléna Blahušiaková, Ľubica Orgonášová, Marta Beňačková, Štefan Babjak, Ondrej Malachovský a řada dalších, kteří často dosáhli velké úspěchy na světových operních scénách. Sbor Lúčnice získal nejvyšší ocenění na mezinárodních pěveckých soutěžích v městech Llangollen, Arezzo, Middlesbrough, Montreux, Gorica, La Valletta, Maribor, Tours, Oskarshamn, Bergen či Petrohrad. Na mezinárodních sborových festivalech a koncertních zájezdech v Číně, USA, Jižní Korei, Argentíně, Jordánsku, Izraeli, Venezuele, na Taiwanu, v Mexiku, stejně jako ve většině státech Evropy, kde sbor vystoupil, se stal doslova miláčkem publika. Bohatý repertoár souboru zahrnuje a cappellová díla všech stylových období od renesance až po současnou hudbu. Sbor interpretuje skladby různých žánrů – duchovní díla, světskou tvorbu, sborové úpravy populárních skladeb a gospelov, ale hlavní důraz klade na interpretaci starších a novějších skladeb inspirovaných slovenskou lidovou písní. Vedle toho neustále rozšiřuje svůj repertoár o vokálně-instrumentální díla komornějšího charakteru. V souvislosti s tím spolupracuje s významnými slovenskými a zahraničnými tělesy a dirigenty. Od roku 2003 je uměleckou vedoucí a dirigentkou sboru Elena Matušová.

Elena Matušová / sbormistryně

Elena  Matušová / sbormistryně
Uměleckou vedoucí a dirigentkou sboru je Elena Matušová, která je absolventkou VŠMU v Bratislavě, obor sborové dirigování. Již během studia pracovala jako asistentka sbormistra, od roku 1998 jako dirigentka a od sezóny 2003/2004 převzala funkci vedoucí a hlavní dirigentky Speváckého zboru Lúčnica. S tímto tělesem absolvovala stovky koncertů v mnohých mezinárodních soutěžích a festivalech na Slovensku i v zahraničí (Soul, Pchjongjang, Tours, Middlesbrough, Mar del Plata, Jeruzalem, Mexico City, Barcelona, Maribor, Bergen, Isla de Margarita, Sardínie, Petrohrad, Šanghaj aj.).