kostel sv. Kateřiny, 19.00

Místo konání: kostel sv. Kateřiny
Čas: 19:00
Vstupenky objednávejte ještě dnes pomocí tohoto formuláře

Účinkující: 

Jana Melišková – soprán

Jana Melišková
je absolventkou oboru zpěv na Konzervatoři v Bratislavě (2010) a absolventkou magisterského studia v oboru zpěv na Hudební fakultě JAMU v Brně v pěvecké třídě doc. Marty Beňačkové. Během studií se představila v několika inscenacích: G. F. Händel – Xerxes, G. Puccini – Suor Angelica (Genoveva, Novicka), G. P. Telemann – Pimpione (Vespetta), J. Berg – Evropská turistika (Marie), W. A. Mozart – Don Giovanni (Donna Elvíra). V současné době působí jako členka a sólistka Českého filharmonického sboru Brno pod vedením Petra Fialy.

Petr Nouzovský – violoncello

Petr Nouzovský
studoval na Pražské konzervatoři, Hudební fakultě AMU, Vysoké hudební škole v Dráďanech a na Královské konzervatoři v Madridu. Absolvoval mistrovské kurzy u Mstislava Rostropoviče, Borise Pergamenschikova a Lynna Harrella. Patří k nejžádanějším evropským violoncellistům své generace. Vystupuje s předními světovými umělci z řad hudebníků, pěvců, dirigentů a hudebních souborů. V průběhu své umělecké kariéry vystoupil již na více než 1700 koncertech ve 40 zemích světa. V minulých koncertních sezónách se představil v Německu, Číně, Japonsku, USA, Estonsku nebo v Polsku. Nahrává pro Dabringhaus und Grimm, CUBE, Albany, Supraphon a ArcoDiva. CD Vivat Tango nahrané s akordeonistou Ladislavem Horákem pro Supraphon získalo ocenění „Nejlepší violoncellové CD roku 2014“ od The Violoncello Foundation New York. Nedávno vydané dvojalbum s kompletním dílem Bohuslava Martinů pro violoncello a orchestr (vydavatelství Dabringhaus und Grimm) získalo od Prague Classic Awards cenu „Nahrávka roku 2017“ a dále „Cenu německých kritiků 2017“. Hra Petra Nouzovského je uznávanými kritiky ceněna pro svrchovanou technickou noblesu a originální hudebně tektonickou výstavbu jím interpretovaných skladeb.

Český filharmonický sbor Brno

Český filharmonický sbor Brno
(založen 1990) patří k světové interpretační špičce. Vystupuje na všech evropských prestižních festivalech i významných koncertech, vyniká vysokou profesionalitou a mimořádným hudebním cítěním. V čele stojí jeho zakladatel, sbormistr a ředitel Petr Fiala. Sbor se zaměřuje na oratorní, kantátový a operní repertoár. Díky své kvalitě absolvuje ročně devadesát koncertů doma i v zahraničí. Spolupracuje s nejlepšími světovými orchestry a dirigenty. Přestože sbor hostuje na nejvýznamnějších zahraničních festivalech, domácí publikum ho může slyšet na mnoha koncertech i v České republice. Sbor má rozsáhlou diskografii a získal řadu ocenění.

Petr Fiala / dirigent

Petr Fiala
Petr Fiala (1943). Vystudoval brněnskou konzervatoř a JAMU (klavír, kompozice, dirigování), je autorem sta osmdesáti skladeb. Sbormistrovské a dirigentské činnosti se věnuje padesát let. V roce 2009 obdržel od České biskupské konference Řád Cyrila a Metoděje za vynikající výsledky v oblasti dirigování a skladatelské činnosti, loni pak za dlouholetou uměleckou činnost Cenu města Brna v oboru hudba.