Lobkowitz trio

Všichni tři členové Lobkowicz Tria - Jan Mráček (housle), Lukáš Klánský (klavír), Ivan Vokáč (violoncello) - jsou uznávání sólisté a komorní hráči. Zkušenosti z mnohých pódií v tuzemsku i v zahraničí využil soubor na mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Pörtschachu, kde získal v září 2014 první cenu a cenu publika. Lobkowicz Trio je také laureátem Dvořákovy mezinárodní soutěže v Praze a v roce 2017 získalo prestižní cenu Českého spolku pro komorní hudbu.
V České republice se Lobkowicz Trio představilo na festivalech Pražské Jaro, Dvořákova Praha, Janáčkův Máj, EuroArt Praha, Pardubické hudební jaro, rozhlasovým posluchačům pak v rámci Studia Live Českého Rozhlasu. V zahraničí soubor vystoupil na festivalech v Rakousku, Německu, Itálii a USA.
Název souboru poukazuje na tradiční propojení rodu Lobkowiczů a mnoha skladatelů osmnáctého a devatenáctého století. Ludwig van Beethoven věnoval Lobkowiczům Trojkoncert pro klavír, housle, violoncello a orchestr, který patří k vrcholům triového repertoáru. Svolení používat tento vznešený název dostal ensemble od pana Jaroslava Lobkowicze.

Lobkowitz trio