Program

Neděle 20. 9. 2020

G. Rossini: Petite Messe Solennelle 

v původní verzi pro soli, sbor, dva klavíry, harmonium

Patricie Janečková / soprán
Monika Jägerová / alt
Aleksander Kruczek / tenor
David Szendiuch / bas
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala / sbormistr
Michal Bárta / klavír
Lukáš Michel / klavír
Jakub David Smešný / harmonium
Paolo Gatto / dirigent
Pondělí 28. 9. 2020

J. Suk: Meditace na Svatováclavský chorál
R. Vanghan Williams: Koncert pro hoboj a orchestr a moll
P. I. Čajkovský: Smyčcová serenáda C dur (změna!)

 

 

Martin Daněk / hoboj
Pražští komorní sólisté
Jan Mráček / umělecký vedoucí
Čtvrtek 1. 10. 2020

B. Britten: Válečné requiem
Záznam koncertu ČT z roku 2001

Henrietta Lednárová / soprán
Ludovít Ludha / tenor
Martin Babjak / baryton
Pražský filharmonický sbor
Jaroslav Brych / sbormistr
Kantiléna - Sbor dětí a mládeže SF Brno
Ivan Sedláček / sbormistr
Komorní orchestr SF Brno
Jaromír M. Krygel / dirigent
Státní filharmonie Brno
Stanislav Macura / dirigent
Sobota 3. 10. 2020

Ch. Gounod: Messe de Saint-Cécile

Michaela Šrůmová / soprán
Ondřej Koplík / tenor
Jan Štáva / bas
Ars Brunensis / sbor
Moravská filharmonie Olomouc
Dan Kalousek / sbormistr
Jaromír M. Krygel / dirigent
Sobota 10. 10. 2020
změna času!

Claudio Monteverdi: Toccata
Francesco Usper: Sonata a 8 a due chori
Claudio Monteverdi: Pulchra es (Píseň písní)

Mariánské nešpory, Benátky 1610
Giovanni Picchi: Canzon Decima Nona a Doi Chori
Canzoni da sonar noc ogni sorte d´istromenti, Benátky 1625

Samuel Capricornus: Sonata tertia
Continuation der neüen wohl angestimmten Taffel-Lustmusic

Claudio Monteverdi: Duo Seraphim (Isaiáš 6:2-3, Jan 1:5-7)
Mariánské nešpory
Giovanni Gabrieli: Canzon primi toni a 8 a due chori
Sacrae symphoniae, Benátky 1597
Samuel Capricornus: Sonata quarta
Continuation der neüen wohl angestimmten Taffel-Lustmusic

Samuel Capricornus: Sonata a 8
Claudio Monteverdi: Sonata a 8

Sopra “Sancta Maria ora pro nobis” (mariánská litanie)

Ensemble Inégal
Gabriela Eibenová / soprán
Pavla Radostová / soprán
Hasan El Dunia / tenor
Jakub Kubín / tenor
Jan Mikušek / tenor
Lenka Torgersen / housle
Simona Tydlitátová / housle
Elen Machová / viola
Sarah Flögel / viola
Hana Fleková / viola da gamba
Petr Hamouz / violoncello
Lukáš Verner / kontrabas
Richard Šeda / cink
Alma Mayer / cink
Pavel Novotný / trombón
Ondřej Sokol / trombón
Jan Triebenekl / trombón
Jan Krejča / teorba
Adam Viktora / varhany, umělecký vedoucí
Sobota 17. 10. 2020

Koncert zrušen, bude nahrazen 19.11. nebo dle situace s vládními opatřeními

Sobota 24. 10. 2020

Koncert zrušen, popř. nahrazen v pozdějším termínu