Historie 2014-2016

Historie festivalu - rok 2017

Neděle 24. 9. 2017
chrám sv. Mořice, 19.00
Leoš Janáček: Otčenáš
Ludwig van Beethoven: Kristus na hoře Olivetské  
 
Marie Fajtová / soprán
Jaroslav Březina / tenor
Peter Mikuláš / bas
Anastázie Tomečková / harfa
Karel Martínek / varhany
 
Slovenský filharmonický sbor
Jozef Chabroň / sbormistr
Komorní filharmonie Pardubice
dirigent Marko Ivanovič
 
Středa 27. 9. 2017
arcibiskupství , 19.00
Antonio Vivaldi:
Sinfonie h moll „al Santo Sepolcro“ RV169
Stabat Mater RV 621
Koncert pro smyčce g moll RV 156
Nisi Dominus ( Psalm 126) RV 608
Sinfonie “ La Verità in Cimento” RV 739
Gelido in ogni vena, arie z opery Farnace RV 711
 
Marta Infanti – mezzosoprán / Španělsko
Barokní soubor Vespres d´Arnadí  / Španělsko
umělecký vedoucí, cembalo  Dani Espasa 
 
Neděle 1. 10. 2017
Husův sbor, 19.00 – TV Noe
Gyia Kancheli: Amao Omi – „Válka je nesmysl“
pro sbor a saxofonový kvartet
Jean Francaix: Petite quator pour saxophones
Norman Luboff: Africká mše pro sbor,soli a bicí
 
Terézia Kružliaková / mezzosoprán
Saxofonový kvartet ATAM
Pěvecký sbor Lúčnica
sbormistr Elena  Matušová
 
Středa 4. 10. 2017
bazilika Navštívení Panny Marie, Svatý Kopeček, 19.00
Hudba piaristických klášterů v Čechách a na Moravě
František  Xaver Brixi: Laudetur Jesus Christus
Vojtěch Pelikán: Dies sanctificatus illuxit nobis -  Motetto pro Nativitate
Johann Ferdinand Richter:  Dixit Dominus
Johann Caspar Ferdinand Fischer: Confitebor, Beatus Vir
Johann Ferdinand Richter:  Laudate Pueri, Magnificat      
Johann Caspar Ferdinand Fischer: Salve Regina
Jan Offner: Alma Redemtoris Mater
Antonín Mašát: Iubilate apparenti Domino
Chlapecký sbor Pueri gaudentes
 
Capella Regia Musicalis
dirigent Robert Hugo
 
Sobota 7. 10. 2017
dóm sv. Václava, 19.00
Arthur Honegger : Král David
rekonstrukce původní podoby oratoria
 
Irena Troupová / soprán
Jan Mikušek / kontratenor
Tomáš Kořínek / tenor
Vladimír Javorský / vypravěč
Ars Brunensis Chorus
sbormistr Dan Kalousek
Orchestr Berg
dirigent Peter Vrábel
 
Středa 11. 10. 2017
kostel sv. Cyrila a Metoděje / - TV Noe, Vltava
Petr Kořínek: Cronica Domus Sarensis
1. Libicko - Žďárská stezka
2. Cella Bernhardi
3. Pan Přibyslav z Křižanova
4. Pan Boček z Obřan
5. Biskup Vojtěch Slavníkovec
6. Studniční kaple Panny Marie
7. Jindřich Řezbář
 
Pražský jazzový sextet
Alfréd Strejček / recitace
 
14. 10. 2017
chrám P. M. Sněžné, 19.00 – Vltava
Sergej Rachmaninov: Vocalise  
Pietro Mascagni: Messa di Gloria  
 
Kateřina Kalvachová / soprán
Tomáš Černý / tenor
Jiří Brückler / baryton
 
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala / sbormistr
Filharmonie Brno
dirigent Jaromír M. Krygel
 
 

Historie festivalu - rok 2016

Neděle 25.9.2016
chrám sv. Michala, 19.00
Johann Sebastian Bach : Mše h moll

Stanislava Mihalcová / soprán
Irena Troupová / soprán
Barbara Solazzo / soprán
Sylva Čmugrová / alt
Isabella Shaw / alt
Ondřej Šmíd / tenor
David Nykl / bas
Michael Adair / bas
Musica Florea
Marek Štryncl / dirigent

Čtvrtek 29.9.2016
Arcidiecézní muzeum, Mozarteum, 19.00
Filmové návraty Franz Schubert: Mše G dur
Andrew Lloyd Webber: Requiem (záznam koncertu z roku 2012)

(A. Kohútková, T. Černý, T. Baďura, Český filharmonický sbor Brno, Moravská filharmonie Olomouc, dir. J. M. Krygel)

Neděle 2.10.2016
chrám sv. Mořice, 19.00
Luigi Boccherini: Stabat mater
Carl Maria von Weber: Missa Sancta č.1 in Es dur

Eva Dřízgová / soprán
Olga Jelínková / soprán
Barbora Polášková / alt
Tomáš Kořínek / tenor
Pavel Švingr / bas
Spevácky zbor Lúčnica
Elena Matušová / sbormistr
Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín
Vojtěch Spurný / dirigent

Čtvrtek 6.10.2016
chrám Panny Marie Sněžné, 19.00
Jan Dismas Zelenka : Psalmi vespertini II.

Gabriela Eibenová / soprán
Daniela Čermáková / alt
Tobias Hunger / tenor
Lisandro Abadie / bas
Ensemble Inégal
Adam Viktora / dirigent

Sobota 8.10.2016
Klášterní Hradisko, 19.00 – přímý TV přenos
Jazzový koncert s duchovním zaměřením
František Kop: Suite for Mr. J.Coltrane

František Kop – sopran/tenorsaxofon
Petr Malásek – klavír
Martin Lehký – baskytara
Pavel Bady Zbořil - bicí nástroje

Středa 12.10.2016
kostel Zvěstování Páně (u kapucínů), 19.00
Jacobus Handl Gallus: Missa super Santa Maria a hudba vrcholné renesance
Anonym: Os iusti mediabitur a 8 vocum
Jacob Hassler: Toccata IV.
Toni Orlando di Lasso: Proroctví Sibyll (výběr)
Jacobus Handl Gallus: Mirabile mysterium
Charles Luython: Canzon in G
Jacobus Handl Gallus: Missa super "Sancta Maria" pro šest hlasů
Hans Leo Hassler: Ricercar in d
Jacobus Handl Gallus: Harmonie morales (výběr)
Franz Sale: Dialogismus octo vocum de amore Christi

Octopus Pragensis:
Lucie Bártová, Jana Dvořáková / soprán
Nadja Ladkani, Eva Zbytovská / alt
Dušan Růžička, Jakub Kos / tenor
Petr Svoboda, Jan Hannsmann/ bas
Pavel Černý/varhany
Petr Daněk / umělecký vedoucí

Sobota 15.10.2016
dóm sv. Václava – TV Noe přímý přenos
Ludwig van Beethoven: 9.symfonie

Lucie Silkenová / soprán
Jana Hrochová / mezzosoprán
Tomáš Černý / tenor
Gustáv Beláček / bas
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala / sbormistr
Moravská filharmonie Olomouc
Jaromír M. Krygel / dirigent
 

Historie festivalu - rok 2015

Neděle 20. 9. 2015
dóm sv. Václava, 19:00
B. Martinů: Polní mše
M. Reger: Variace a fuga na Mozartovo téma

Jiří Přibyl / baryton
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala / sbormistr
Moravská filharmonie Olomouc
Stanislav Vavřínek / dirigent

Středa 23. 9. 2015
kino Metropol, 20:00
záznam ČT z r. 2005
A. Bruckner: VII. symfonie E dur

Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu
Stanislav Macura / dirigent

Středa 30. 9. 2015
chrám sv. Michala, 19:00
P. Eben: Labyrint světa a ráj srdce

pro varhany a recitaci

Tomáš Thon / varhany
Marek Eben / umělecký přednes

Sobota 3. 10. 2015
chrám sv. Michala, 19:00
J. D. Zelenka: Psalmi Vespertini

Gabriela Eibenová / soprán
Daniela Čermáková / alt
Václav Čížek / tenor
Lisandro Abadie / bas
Martin Vacula / bas
Julian Redlin / bas
Jiří Miroslav Procházka / bas
Ensemble Inégal
Adam Viktora / dirigent

Úterý 6. 10. 2015
chrám sv. Mořice, 19:00
TV Noe, ČR Vltava /záznam
Koncert a cappella

Zürcher Sängerknaben chlapecký sbor
Alphons von Aarburg / sbormistr

Sobota 10. 10. 2015
chrám P. M. Sněžné, 19:00
TV Noe, ČR Vltava - přenos
G. Donizetti: Messa di Gloria e Credo

Nana Miriani / soprán
Jana Sýkorová / alt
Tomáš Černý / tenor
Martin Gurbal´ / bas
Český filharmonický sbor Brno
Jan Ocetek / sbormistr
Filharmonie Hradec Králové
Jaromír M. Krygel / dirigent

 

Historie festivalu - rok 2014

Neděle 21.9.2014,kostel sv. Michala, 19:00, - TV Noe
A. Dvořák: Mše D dur & Te Deum

Mária Kobielska / soprán
Anna Nitrová / alt
Aleš Voráček / tenor
Roman Janál / baryton

Spevácky zbor mesta Bratislavy 
Ladislav Holásek / sbormistr

Severočeská filharmonie Teplice
Zbyněk Müller / dirigent

 

Neděle 28.9.2014, chrám sv. Kateřiny (Kateřinská ul.), 19:00
G. Allegri: Miserere
B. Britten: Hymn to St. Cecilia op. 27
B. Martinů: Čtyři písně o Marii H. 235
M. Tippett: Five Negro Spirituals

Komorní sbor Martinů Voices
Lukáš Vasilek / sbormistr

 

Středa 1.10.2014, kostel Zvěstování Páně (u kapucínů), 18.30!!!
F. V. Kramář:  Partita Es dur (PadK IV: 15)
A. Pärt: Fratres
W. A. Mozart:  Serenáda c moll KV 388

PhilHarmonia Octet
Vilém Veverka, Monika Boušková – hoboje
Irvin Venyš, Karel Dohnal – klarinety
Ondřej Vrabec, Přemysl Vojta – lesní rohy
Václav Vonášek, Martin Petrák – fagoty

 

Neděle 5.10.2014, Klášterní Hradisko, 19:00, ČRo Vltava
TARAS ŠTONDA / bas / Ukrajina/
Pěvecký recitál 

Asya Titovyč – klavír / Ukrajina /

 

Neděle 12.10.2014, chrám sv. Mořice, 19.00, TV Noe, ČRo
A. Bruckner: Te Deum
C. Saint-Saëns: Requiem

Veronika Džioeva / soprán (Rusko)
Jana Sýkorová / alt
Jaroslav Březina  / tenor
Taras Štonda / bas ( Ukrajina)

Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala / sbormistr

Filharmonie Hradec Králové
Jaromír M.Krygel / dirigent